darmowe platformy szkoleniowe

Rozwój w czasach kwarantanny. Darmowe kursy i platformy szkoleniowe

Co to ukrywać, COVID-19 wielu z nas zamknął w czterech ścianach. Jednocześnie okazuje się, że trzeba poszukać sposobu na nie stracenie zdrowych zmysłów i karmienie naszej głowy czymś więcej niż informacjami o kolejnych zachorowaniach, rozwiązaniach różnych rządów i sklepowej panice. Wychodzę z pomocną dłonią: WIEDZA! I to taka za darmo! Przedstawiam wam propozycje kilku darmowych platform szkoleniowych w języku angielskim.

Zapytasz mnie, dlaczego język angielski, skoro pisze dla was po polsku? Z konkretnego, bardzo banalnego powodu: w tym języku angielskim się uczę i w tym języku jest dostępnych najwięcej materiałów. Dla was to będzie też możliwość podszkolenia angielskiego!

Wybrałam dla was kursy i platformy szkoleniowe, które pozwolą wam przejrzeć różnorodną tematykę, jednak niektóre z nich będą mocno związane z obecnością w świecie online.


Startujemy z listą darmowych kursów i platform szkoleniowych!


Google Digital Garage

Jest to jedna z pierwszy platform, na które trafiłam szukając materiałów, aby przygotować się na studia. Z  Google Digital Garage  nauczyłam się pierwszych podstaw SEO, jak powinna wyglądać obecność biznesu w internecie. Kursy Digital Garage są dostępne w języku polskim! Dodatkowo Digital Garage oferuje nam kurs podstaw digital marketingu, który daje nam certyfikat. Tutaj link do tego kursu w języku  angielskim  i  polskim !
Ostrzegam, są to totalne podstawy, jednak dla tych z was, które chcą przykładowo wzbogacić swoje CV o coś nowego, jest to fajne rozwiązanie. Taki kurs trwa 40 godzin i składa się z 26 modułów i jest to podkreślam jeden z dłuższych kursów tam dostępnych. Po każdym module mamy testy i przejść możemy do kolejnego dopiero po zaliczeniu.


google garage

Kursy które ja zrobiłam:

Coursera

 Coursera  używam już od kilku lat. Cyklicznie robie sobie kilku godzinny kurs z różnych tematów. Czasem pada na tematykę rozwoju osobistego, czasem psychologię, czasem marketing. Coursera (wraz z jeszcze jedną platformą, którą wspominam w kolejnym punkcie) pomogła mi zdecydować się na wybranie konkretnego kierunku studiów, ale też otwarła głowę na inne tematy.

Rejestracja na Coursera jest darmowa. Kursy możemy robić jak i darmowe tak i płatne. Wielki minus platformy: nie da się wybrać tylko darmowych kursów, więc szukamy tematyki, a później rozglądamy się za tymi z dopiskiem “FREE”. Dodatkowo wiele z kursów jest darmowych jeśli nie chcemy certyfikatu ukończenia. Ceny takich certyfikatów są różne, od 100zł po tysiące. Przyznaje się bez bicia, że nigdy certyfikatu nie brałam, jednak nie mówię, że dla wzbogacenia swojego CV takowego kiedyś nie kupię.


coursera

Kursy, które są aktualnie dostępne i bardzo mnie zaciekawiły:

Udemy

 Udemy  to platforma, na której są kursy, za które w przeszłości zdecydowałam się zapłacić. Są na Udemy darmowe kursy, jest ich zdecydowanie mniej niż bym chciała, jednak są!
No i przepiękna opcja – można szukać tylko kursów darmowych! Po raz kolejny, tematyka przeróżna!

Z darmowych kursów:


udemy platforma szkoleniowa

Dodatkowo wrzucę tutaj wzmiankę o  Khan Academy  oraz  edX . Ten pierwszy skupia się głównie na podstawowej wiedzy, kodowaniu komputerowym i takich tam. Można tam odszukać wartościowe kursy, nie miałam, jednak do tego nigdy cierpliwości. EdX to platforma dająca dostęp do kursów z uniwersytetów na całym świece. Wiele z nich jest podobnie jak na Coursera darmowych, jeśli nie chcemy certyfikatu. Mamy tutaj szybki kurs o  Digital Brandingu , 6 tygodniowy kurs z  zarządzania reputacją w świecie online  .

Warto wspomnieć o  LinkedIn Learning  – czyli części LinkedIn z kursami. Tutaj niestety trzeba płacić… Ale! No właśnie, pierwszy miesiąc jest za darmo, a ten miesiąc możecie wykorzystać, na zrobienie krótkich kursów, szkoleń i rozwój!


Szybka wzmianka o fajnych darmowych platformach anglojęzycznych dla dzieciaków

  •  National Geographic Kids  
  •  FunBrain  – fajnie podzielone wiekowo, opcja wyboru, czy czytamy, gramy w gry edukacyjne, czy robimy zadania z matematyki
  •  WhyVille  – platforma edukacyjno – społeczna dla tzw “preteens” czyli dzieciaki między 8-10 rokiem życia.

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie! Pamiętajcie – niećwiczony mięsień obumiera, więc czasem warto dać trochę stymulacji naszemu umysłowi!